top of page

EĞİTİMLER

Mevcut Eğitimler

DUYGUSAL DAYANIKLILIK

Duygusal dayanıklılık, kişinin değişime ve karışıklığa ayak uydurabilme kapasitesidir. İş hayatında ise Duygusal dayanıklılığı yüksek olan çalışanlar, stres yaşadıkları durumlarda kendini kolaylıkla toparlayabilen çalışanlardır. Bu eğitimi alan katılımcıların, pozitif tutum geliştirerek, duygusal dayanıklılıklarını geliştirmek adına davranış değişikliği yaratabilecek bir eylem planı oluşturabilmeleri mümkün olacak.

duygusal-dayaniklilik-2-700x470.png

21. YY YETKİNLİKLERİ ANALİZİ VE GELİŞİM EĞİTİMLERİ

Bu programın amacı 21.yy yetkinliklerinin analiz edilerek, elde edilen somut analiz raporlarının, eğitim serileri ile harmanlanarak yetkinliklerin gelişimini hedeflemektedir.
Katılımcılar, 21.yy yetkinlikler i raporları ile kendi hazır bulunurluklarının farkındalığını kazanırken, eğitim serisi ile bu yetkinliklerini geliştirebileceklerdir.

21_edited.jpg

STRATEJİK DÜŞÜNME

Bu eğitim, katılımcılarınızın iş stratejisi hakkında bilgi ve farkındalık geliştirmelerine yardımcı olacaktır. Bir organizasyon için net bir stratejinin önemini, organizasyon vizyonuna uygun bir stratejinin nasıl oluşturulacağını, strateji önlemlerinin nasıl yerleştirileceğini, stratejiyi organizasyonel faaliyetlerle ilişkilendirmeyi ve stratejik değişim yoluyla işi yönetmeyi öğreneceklerdir.

stratejik-dusunme.png

YARATICI DÜŞÜNME

Yaratıcı çözümler, hızla değişen bir işyerinin ihtiyaçlarına sürekli olarak uyum sağlamamıza yardımcı olacaktır.Zorluklara yeni fikirler ve farklı çalışma yolları geliştirerek profesyonel hayatımızda ilerleme sağlarken bir yanda da yaratıcı düşünme becerilerimizi geliştirebildiğimiz yerde, fırsatları ortaya çıkarır ve yeni potansiyeller görürüz. Bu eğitimin amacı; ortaya çıkan sorunlara yaratıcı çözümler bulmak veya organizasyondaki fikirlerin genel gelişimini sağlamaktır.

Image by Alice Dietrich

SANAL VE UZAKTAN EKİPLERİN BAŞARI İLE YÖNETİLMESİ

Sanal Takımları yönetmek son birkaç yıldır gündemde. Artık ekip üyelerinin evden, arabalarından, alternatif yerlerde ve hatta dünyanın diğer ucunda çalışma olasılığı çok daha yüksek, bu da yöneticilerin onları nadiren görebileceği anlamına geliyor. Bu sanal veya uzak ekiplere liderlik etmeleri istenen yöneticiler, yalnızca olağan liderlik ikilemleriyle karşılaşmakla kalmaz, aynı zamanda kuralların değiştiği bir ortamda bu zorluklara uyum sağlaması gerekir.Sanal ekipleri yönetmek farklı bir yaklaşım gerektirir.
Bu eğitimin amacı yönetim becerilerini geliştirerek mevcut sistemin daha etkili bir hale getirilebilmesi veya ekiplere yeniden odaklanma ihtiyacıiçin; sanal bir ekibi yönetme konusunda kolaylaştırıcı ve kapsamlı çalışmalar yapılabilmesi içindir.

sanal-ve-uzaktan-ekip-700x470.png

PROBLEM ÇÖZME

Karşılaştığımız sorunların çoğu küçük, bazıları büyük ve karmaşık, ancak hepsinin tatmin edici bir şekilde çözülmesi gerekiyor. Bu eğitimin amacı, tam olarak çözümler yaratabilmek için, mevcut çeşitli problem çözme tekniklerini ve bunları çevreleyen yönergeleri tanımlamak ve çözümleri planlayabilmektedir. Bu eğitimin amacı katılımcılar, Neyin problem olduğunu ve neyin çözüm olduğunu ayırt etmek, mevcut çeşitli problem çözme tekniklerini tanımak ve bu problem çözme tekniklerini yaşamlarına nasıl adapte edebileceklerini öğreneceklerdir.

problem-cozme-1.png

SINAV KAYGISI YÖNETİMİ

Sınava hazırlık döneminde oluşan kaygı durumunu nasıl yönetebileceğimiz üzerinde konuşacağımız, yaşanmışlık paylaşacağımız ve bu alanda pratik teknikler in ele alınacağı bir eğitim. Eğitim içeriği, kaygının ne olduğu, nasıl oluştuğu ve nasıl gözlemlendiği konuları, katılımcıların kendi kaygılarını tanımlayabileceği ve elde ettikleri farkındalıklar ile çözümler üretebileceği pratikler ve vaka çalışmaları ile hazırlanmıştır.Katılımcılar sınav kaygısı yaşamaları durumunda kullanabilecekleri pratik ve etkin uygulamalar öğreneceklerdir.

Image by Nguyen Dang Hoang Nhu

STRES YÖNETİMİ

Eğitimin amacı, katılımcıların iş ve özel yaşamlarında kişisel refahlarını ve artırmalarıdır. Eğitim içeriğinde stres tanımı, strese dair işaretler, uyarılar ve semptomlar, zaman ve değişimin etkileri, stres yönetiminin püf noktaları ve stres giderici teknikler ele alınmaktadır. Eğitimin sonunda katılımcıların yaşamlarında stres yaratan faktörler ile ilgili farkındalık kazanmalarını sağlamak, işyerinde ve özel yaşamında yaşadıkları stresi yönetebilecekleri teknikleri öğrenerek stresle mücadele edebilecek yeteneklerini geliştirebilmeleridir.

Image by Luis Villasmil

ZAMANINI YÖNET, KENDİNİ YÖNET!

Bu eğitim ile günümüzün en önemli kaynağı olan zaman yönetimi konusunda kendimizi değerlendirebileceğimiz, farkındalıklar yaşayarak zamanımızı en verimli şekliyle kullanmayı öğrenerek daha mutlu ve tatminli bir yaşam şeklini nasıl yaratacağımızı öğreneceğiz.

zaman-yonetmi-700x470.png

BELİRSİZLİK YÖNETİMİ

Eğitimimiz içerisinde bulunduğumuz çağın olmazsa olmazı belirsizlik durumlarını yönetebilmek ve devam edebilmek amacıyla hazırlanmıştır.
Belirsiz zamanlarda uygulayabileceğimiz teknikler nelerdir, sıkışmışlık hissettiğimiz zamanlarda neler yapabiliriz ve değişimi nasıl yönetebilirizi ele alan bu eğitim birçok uygulama ile zengin bir içerik sunmaktadır.
Eğitim sonunda katılımcılar, kendi potansiyelinizi en yüksekte değerde ortaya koyabilmek, daha dingin hissetmek ve ilerlemenin teknikleri ile yola devam etmek üzere donanım kazanmış olacaklardır.

Purple Digital Marketing Workshop Instagram Post.png
İş Yerinde Duygusal Dayanıklılık: Hizmetler
bottom of page